Żywokost jest popularnie występującą w Polsce rośliną, którą można spotkać bez problemu na polach czy nawet w parkach. Charakteryzuje się kolorowymi kwiatami i grubą łodygą. Najbardziej wartościowe jest jednak to, co znajduje się w ziemi, a mianowicie korzeń tej rośliny. Ma on ciemnofioletowe zabarwienie. Z korzenia żywokostu przyrządza się maść i nalewki, które wykazują lecznicze działanie. Maść żywokostowa (www.evita.sklep.pl)okazuje się być nieoceniona w przypadku bólów mięśniowych na skutek zwichnięć czy skręceń.
Na co możemy liczyć, stosując maść żywokostową?
Korzeń żywokostu jest ceniony przede wszystkim ze względu na zawartość allantoiny, garbików i substancji śluzowych, które działają osłaniająco. Składniki te zawarte są w maści żywokostowej, która zmniejsza opuchliznę, regeneruje tkankę i leczy uszkodzenia. Żywokost poleca się w przypadku zapalenia kości i stawów, przy bólach reumatycznych i rwie kulszowej. Warto mieć również maść żywokostową pod ręką w przypadku zwichnięć, obrzęków i skręceń.
Maść żywokostowa – kiedy i jak stosować?
Po maść żywokostową można śmiało sięgać w przypadku wystąpienia opuchlizny na skutek urazu. Na ulgę mogą liczyć także osoby borykające się z artretyzmem, gdyż smarowanie zmienionych chorobowo miejsc maścią z tej rośliny sprawia, że ból się zmniejsza. Maść można stosować kilka razy dziennie, na kostki, kolana czy łokcie. Dotyczy to także otwartych ran, dzięki czemu można przyśpieszyć w naturalny sposób procesy regeneracyjne uszkodzonych tkanek.