Jakie leki przeciwbiegunkowe są skuteczne?

Na stan równowagi jelitowej i naturalną florę może wpływać wiele czynników. Zaburzona perystaltyka jelit może powodować np. nudności, bóle brzucha, wzdęcia czy właśnie biegunkę. Może to być spowodowane dietą zawierającą przeterminowane składniki, alergiami pokarmowymi, przewlekłym stresem lub trwającym stanem zapalnym. Biegunka może być również wywołana stosowaniem antybiotyków. W przypadku biegunki dostępne bez recepty jest wiele leków, które złagodzą dyskomfort i dodatkowo wzmocnią organizm osłabiony chorobą i związaną z nią biegunką. Natychmiastowe wsparcie możliwe jest dzięki probiotykom, które wzmacniają odporność i chronią organizm przed dalszym rozwojem szkodliwych bakterii.

Jaki jest odpowiedni lek na biegunkę?

Nowoczesne leki przeciwbiegunkowe z aptekagalen.pl są łagodne, ale działają szybko. Poszukujący skutecznej pomocy farmakologicznej mogą wybrać np. preparaty zawierające kompleks żelatyny i kwasu garbnikowego, czyli substancje tworzące w przewodzie pokarmowym żelową powłokę, która chroni jelita przed podrażnieniami i zmniejsza częstotliwość wypróżnień. Innym bardzo dobrym rozwiązaniem jest dostępny bez recepty proszek przeciwbiegunkowy w saszetce. Łatwo zrobić z niego zawiesinę doustną. Większość leków tego typu można również podawać dzieciom.

lek przeciwbiegunkowy do picia

O czym warto wiedzieć w przypadku biegunki?

Jednostkowa biegunka nie jest powodem do zmartwień. W takich przypadkach należy sięgnąć po leki przeciwbiegunkowe. Długotrwała biegunka (przewlekła) może prowadzić do odwodnienia, utraty wagi i zmęczenia. Wówczas konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.