Lek na biegunkę – jak wybrać i stosować?

Biegunka jest jedną z częstszych przypadłości. Najczęściej ma ona podłoże bakteryjne i wynika np. ze spożywania pokarmów o nieodpowiednich standardach higienicznych. Biegunka, która przeciąga się powyżej 7 dni może doprowadzić do wycieńczenia i odwodnienia organizmu. Niemniej jednak w aptece dostaniemy tabletki na biegunkę, które mają zahamować przykrą dolegliwości i przywrócić poprawne funkcjonowanie naszego ukadu pokarmowego oraz trawiennego. Jednak jakie leki na biegunkę bez recepty warto wybrać i jak je stosować?

Najszybszy lek na biegunkę – jaki wybrać?

Biegunka jest wyjątkowo uporczywą dolegliwością, więc nic dziwnego, że chcemy się od niej jak najszybciej uwolnić. Jednak jaki jest najszybszy lek na biegunkę? Wiele osób z pewnością wskaże tu na węgiel medyczny – te tabletki na rozwolnienie są najpopularniejsze i najbardziej znane. Choć faktem jest, że węgiel faktycznie może doprowadzić do poprawny naszego stanu, to jednak warto skupić się na takich preparatach, które faktycznie działają od razu po zażyciu. Leki przeciwbiegunkowe zwykle mają działać już po pierwszym zastosowaniu – warto zwrócić uwagę, co napisane jest na opakowaniu leku i jak szybko jego producent gwarantuje poprawę naszego stanu. Leki na biegunkę zazwyczaj są całkowicie bezpieczne jednak pamiętajmy, że specyfiki przeznaczone dla dzieci również muszą być odpowiednio stosowane.

lek na biegunkę

Jak dawkować leki na biegunkę?

Lek na biegunkę (https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-biegunke) musi być zawsze dawkowany zgodnie z tym, co zawarte zostało w ulotce dołączonej do opakowania. W razie większych wątpliwości, zawsze można skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w aptece. Leki na rozwolnienie, stosowane w większych dawkach niż zalecane mogą spowodować skutki uboczne. Co więcej przyjmowanie ich w nadmiarze nie poskutkuje zwiększeniem skuteczności preparatu. Pamiętajmy także, że leki przeciwbiegunkowe należy przyjmować przez określoną ilośc czasu. W momencie kiedy nie pojawia się poprawa naszego stanu, konieczna będzie konsultacja z lekarzem rodzinnym lub innym specjalistą.