Czy leki na menopauzę to dobry sposób na wsparcie w tym trudnym czasie?

Menopauza jest dość trudnym czasem dla większości kobiet i warto wtedy szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Panie mogą zaobserwować wówczas szereg objawów, od uderzeń gorąca, poprzez częstsze bóle głowy, uczucie przewlekłego zmęczenia, bóle brzucha, po wreszcie, nerwowość, rozdrażnienie i huśtawki emocjonalne. Jak sobie pomóc i co zmienić w codziennym stylu życia?

Zdrowy styl życia

Nie da się ukryć, że na to czy menopauza będzie dla kobiety katorgą czy też raczej naturalnym stanem rzeczy, nie mającym bezpośredniego wpływu na codzienne funkcjonowanie, wpływ będzie z pewnością miał styl życia danej kobiety. Zwrócić uwagę należałoby na rytm okołodobowy i tym samym odpowiednią ilość snu, regularny ruch, ograniczanie czynników stresogennych oraz oczywiście na zdrową, odżywczą oraz odpowiednio zbilansowaną dietę. Warto, żeby w niej nie zabrakło:

  • Pełnowartościowego białka,
  • Zdrowych tłuszczów (oliwa z oliwek, awokado, olej z wiesiołka),
  • Błonnika (chleb żytni na zakwasie, warzywa i owoce),
  • Odpowiedniej ilości wody.

Dzięki temu układ hormonalny będzie miał dobre warunki do sprawnego funkcjonowania, a to przełoży się na łagodniejsze przejście menopauzy.

Wsparcie z zewnątrz

Co tu dużo mówić, jakość dzisiejszego jedzenia, a niejednokrotnie stan naszego żołądka oraz jelit pozostawia wiele do życzenia. Składniki odżywcze tym samym nie wchłaniają się tak jak powinny i nawet najlepiej skomponowana dieta nie zawsze wystarcza. Na ratunek mogą nam wówczas przyjść wszelkiej maści tabletki na menopauzę, które przepisze lekarz, ale również leki na menopauzę bez recepty, które dzięki wielu składnikom aktywnym potrafią pomóc wyciszyć organizm i usprawnić układ hormonalny. Warto, żeby leki na menopauzę miały w swoim składzie dodatki, takie jak czerwona koniczyna, ekstrakt z szyszek chmielu oraz inne fitoestrogeny.

Dzięki fitoestrogenom, działanie tabletek na menopauzę (oraz wszystkich innych leków na menopauzę/leków na menopauzę bez recepty) jest zbliżone do działania naturalnych hormonów, co łagodzi skutki wytwarzania ich w mniejszej ilości przez organizm, a to przekłada się na lepsze samopoczucie.