Idealny lekarz rodzinny to ktoś, kto ma czas, energię i chęć budowania relacji z każdym ze swoich pacjentów. To dlatego od lekarzy rodzinnych w Białymstoku wymaga się znacznie więcej niż tylko wykształcenia z zakresu medycyny ogólnej.
Zapytaj lekarzy o ich kwalifikacje, doświadczenie i szkolenia
Czy wiesz, jakie kwalifikacje i doświadczenie ma Twój lekarz rodzinny? Jakie jest jego wykształcenie i jak długo praktykuje? Czy jego standardy są wystarczająco dobre, aby powierzyć mu swoje zdrowie? Czy wiesz, czy jest on członkiem jakichkolwiek towarzystw zawodowych? Jaka jest historia jego publikacji i wszelkich nagród lub wyróżnień, które otrzymał?
Poznaj usługi swojego lekarza rodzinnego, jego ograniczenia i koszty
Czym zajmuje się twój lekarz rodzinny? Ile wizyt oferuje w miesiącu? Jakie są ceny za poszczególne usługi? Czy dodatkowe testy i badania są wliczone w cenę? Jaka jest jego tabela opłat? Czy jest ona stała, czy też zależy od Twoich dochodów? Czy lekarz akceptuje prywatne ubezpieczenia, czy też przyjmuje tylko ubezpieczenia rządowe?
Nie wybieraj po prostu pierwszego dostępnego lekarza
Łatwo jest się spieszyć z wyborem lekarza i umówieniem się na wizytę. Ale to nie jest dobry pomysł, aby po prostu iść z pierwszym dostępnym lekarzem, który przyjmuje twoje ubezpieczenie i jest chętny do zobaczenia. Szukaj lekarza, który ma doświadczenie, dobre opinie, jest certyfikowany lub związany z jakimiś stowarzyszeniami zawodowymi i ma doświadczenie w pracy z prywatnym ubezpieczeniem. Przed umówieniem się na wizytę postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o lekarzu, w tym w jakich dziedzinach medycyny praktykuje, jakie ma doświadczenie, z jakimi stowarzyszeniami zawodowymi jest związany i inne istotne informacje.
Zapytaj o zakres ubezpieczenia lekarza i czy przyjmuje on nowych pacjentów.
Jak lekarz otrzymuje wynagrodzenie? Czy lekarz przyjmuje nowych pacjentów i jak wygląda ten proces? Jakie jest doświadczenie lekarza w pracy z nowymi pacjentami? Czy lekarz akceptuje ubezpieczenie? Jeśli nie akceptuje prywatnego ubezpieczenia, jaki jest koszt? Skontaktuj się z biurem lekarskim i poproś o spotkanie z recepcjonistą lub działem rozliczeń. Dowiedz się, jak biuro jest ustawione. Dowiedz się, jakie procesy są w miejscu, aby ułatwić rzeczy dla pacjenta i lekarza.
Zapytaj, czy możesz odbyć wizytę próbną przed podjęciem ostatecznej decyzji.
To może być bardzo pomocne w zawężeniu spraw i pomóc Ci zdecydować, czy jest to właściwa kariera dla Ciebie. Może istnieć klinika lub szpital, do którego możesz się dostać na bezpłatną wizytę, aby określić, czy jest to dobre dopasowanie dla Ciebie. To może pomóc Ci określić, czego się spodziewać i z jakimi osobami będziesz pracować. Możesz być zaskoczony tym, czego się dowiesz. Kiedy znajdziesz lekarza, którego lubisz, umów się na wizytę próbną. Spróbuj zobaczyć, jak idzie wizyta i czy czujesz, że jest on odpowiednią osobą dla Ciebie.