Jak zadbać o miejsce pracy?

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia laboratorium są meble. To dzięki nim praca w laboratorium jest przyjemna oraz wydajna. Źle dobrane meble mogą sprawić, że pracować będzie trudno. Jakie cechy muszą mieć meble laboratoryjne?

Odporność ma ogromne znaczenie

Meble laboratoryjne stykają się codziennie z dużą ilością kwasów, zasad, promieniowania UV, czy bardzo silnych detergentów. Wytrzymały materiał, z którego są zrobione jest podstawą ich trwałości. Meble laboratoryjne są dużo bardziej narażone na zniszczenia niż meble w innych miejscach pracy.

Warto pamiętać, że trwałe meble laboratoryjne to jeden zakup, który będzie służył latami. Meble, które po krótkim czasie trzeba będzie wymienić to dodatkowy koszt, który jest obciążeniem dla firmy, którego można było uniknąć.

Modułowa konstrukcja

Meble laboratoryjne, które mają modułową konstrukcję są funkcjonalne, dzięki temu, że ustawienie mebli można zmieniać i modyfikować zgodnie z aktualnymi potrzebami. Stoły laboratoryjne, szafki, wózki oraz stołki muszą być ustawione ergonomicznie. Ich funkcjonalne usytuowanie jest kluczowe dla wydajności pracy.

W miejscu pracy, które nie jest funkcjonalne oraz przyjazne trudno się pracuje. Nie bez znaczenie jest również estetyka laboratorium. W miejscu, w którym umeblowanie jest funkcjonalne oraz estetyczne pracuje się przyjemniej. Warto pamiętać, że w pracy spędzamy niemal 1/3 życia więc warto pracować w ładnych miejscach.