Problemy z zatokami zaczynają się, kiedy przestają być drożne z powodu zalegającej wydzieliny. Ich stan zapalny często łączy się z infekcją wirusową, bądź bakteryjną. Czasem ma charakter nawrotowy. Przypadłość na ogół również dotyka alergików i osoby chorujące na astmę. Zatkane zatoki powodują duży dyskomfort. Uczucie ciężkiej głowy, ból, ciągły katar to typowe objawy. W początkowej fazie choroby skuteczne będą leki na zatoki bez recepty.
Problemy z zatokami – tabletki na zatoki
Stan zapalny zatok łączy się z obrzękiem błony śluzowej dróg oddechowych, zalegającą wydzieliną, katarem, słabą wentylacją, czy bólem głowy. Natychmiastowe podjęcie leczenia daje ogromną szansę na szybkie pozbycie się dyskomfortu i powrót do zdrowia. W aptekach można dostać różne środki na zatoki bez recepty. W obkurczaniu śluzówki nosa, czy zatok przynosowych i udrażnianiu przewodów nosowych bardzo skuteczne są tabletki na zatoki z aptekagalen.pl, zawierające chlorowodorek pseudoefedryny oraz substancje o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Pomocne są leki zawierające wyciągi z korzenia goryczki, czarnego bzu, kwiatu pierwiosnka, ziela szczawiu, czy werbeny.
Lek na zatoki – jaki wybrać
Oprócz tabletek na zatoki dostępne są inne rodzaje środków, wspierających ich leczenie. Poleca się stosowanie kropli do nosa, by wspomóc usuwanie nadmiaru wydzieliny. Spraye z roztworem chlorku sodu pomogą udrożnić nos i pozytywnie wpłyną na normalizację jego błon śluzowych. Pomocne będą zestawy do irygacji zatok. Regularne płukanie pozwala je oczyścić. Dobrze dobrane preparaty, działające kompleksowo, łagodzą podrażnienia i ułatwiają oddychania.