Kontuzje kolan to wbrew pozorom powszechny kłopot zdrowotny. Okazuje się, iż tenże staw jest narażony na zwichnięcia oraz skręcenia. Bynajmniej nie należy uprawiać sportu, by czuć dyskomfort oczywiście w tymże miejscu. W takich momentach orteza na kolano jest naturalnym zbawieniem. Czym jest oraz jak funkcjonuje stabilizator stawu kolanowego? Jest to aparat leczniczy, jakiego założeniem jest unieruchomienie, obciążenie czy po prostu zabezpieczenie kolan. W pewnych wypadkach może zmienić gips. Kiedy oraz czemu go nosić? Po pierwsze ze względów ochronnych. Jeżeli borykasz się z powracającymi kontuzjami czy jesteś narażony na urazy, powinieneś wykorzystać ortezę profilaktycznie. Uchroni je ona przed szkodami i wzmocni stawy kolanowe. Po drugie po każdego typu urazach, choćby tychże małych.
Jak funkcjonuje stabilizator na kolano oraz czemu służy?
Największym stawem w ciele człowieka, jest staw kolanowy. Ma on nie lada zadanie. Popiera ciężar własnego ciała oraz gwarantuje sprawny ruch. Niekiedy natomiast jest on zniszczony wskutek urazu, lub także większego zaburzenia. Wówczas nierzadko jest potrzeba jego unieruchomienia, jakie umożliwia wrócić do zdrowia. Należałoby wtedy zastosować stabilizator na kolano czy opaski na kolana. Tenże mały sprzęt leczniczy można kupić w sklepie medycznym MegaMedic. Jakie jest jego zadanie? Unieruchamia, chroni, lub także odciąża stawy, więzadła oraz mięśnie. W wypadku skręcenia, natomiast choćby złamania, orteza kolana może zostać wykorzystana zamiast gipsu.
Pooperacyjna orteza ze wsparciem jedno czy dwuszynowym
Stabilizatory tego rodzaju obejmują zarówno goleń jak również udo. Wykorzystuje się je po przebudowie więzadeł: LCL, MCL i ACL. Polecane są także w wypadku zaburzeń łękotki, więzadeł, niestabilności stawu kolanowego, przerostu, natomiast również podczas terapii pourazowej ( np. po skręceniach, konfliktach rzepkowo – udowych).Pacjent po ukończonej rekonstrukcji ACL nie winien także długo czekać z założeniem ortezy.