Kinesiotaping to rodzaj terapii, która już dawno zyskała dużą popularność wśród sportowców, ale ostatnio sięgają po nią coraz częściej zwykli ludzie. Metoda ta jest wyjątkowa, ponieważ w bezbolesny i bezpieczny sposób działa przez całą dobę.
Kursy tapingu przyszłością fuzjoterapetów
Fizjoterapeuta, który pragnie wykonywać plastrowanie dynamiczne, musi mieć ukończony specjalistyczny kurs kinesio taping. Na takim szkoleniu uczestnik zdobywa szeroką wiedzę z zakresu anatomii i funkcjonowania ciała człowieka. Metodę kinesiotapingu należy wybrać w zgodzie z efektami, które pragniemy osiągnąć. Terapeuta ma możliwość zaoferowania jedną z sześciu metod aplikacji plastrów. Musi on poprawnie wykonać technikę naciągnięcia plastra i jego cięcia,
Zniewalające efekty i poprawa jakości życia
Kurs tapingu pozwala na osiągnięcie przez fizjoterapeutę wielu zamierzonych wspólnie z pacjentem celów, takich jak:
– lepszy zakres ruchu mięśni i stawów
– wsparcie pracę mięśni
– zminimalizowanie bólu lub jego całkowite zredukowanie
– zmniejszenie stanów zapalnych
– poprawienie pracy stawów
Odpowiednio nalepiony plaster powinien w pozycji neutralnej lekko się fałdować.W ten sposób unosi on skórę, co wpływa na przepływ limfy, wyrównanie napięcia mięśniowego i zmniejszenie bólu.
Kinesiotaping jest dodatkiem do terapii właściwej, ale warto przemyśleć jego zastosowanie. Metoda ta idealnie sprawdza się w przypadku zakończenia terapii. Dzięki niej uzyskane efekty utrzymują się dłużej.