Rękawice ochronne – asortyment, który zapewnia ochronę całemu personelowi szpitalnemu

Zawód lekarza ma swoją specyfikę. Oprócz nieprzeciętnej wiedzy w zakresie ludzkiej anatomii i chorób wymaga nadzwyczajnych środków ostrożności. Pomóc je zachować mogą z pewnością rękawice ochronne.

Co by się stało, gdyby lekarze zbagatelizowali nakaz noszenia rękawic ochronnych?

Takie zaniedbanie mogłoby spowodować:

• zgon operowanego pacjenta. W końcu na dłoniach lekarza też znajdują się bakterie.
• lekarz nie nosząc rękawic- byłby narażony na przykład na to, że zostanie nosicielem wirusa HIV, bo operowany pacjent go miał i nie poinformował o tym przed zabiegiem.
• w końcu rękawice zapobiegają choćby temu, że lekarz ubrudzi sobie palce krwią pacjenta.
• rękawice ochronne pomagają też lekarzowi w trzymaniu i operowaniu skalpelem. Dzięki nim nie ma obawy, iż chirurg nim się skaleczy.

Inne zalety rękawic ochronnych

Po pierwsze pasują na każdą dłoń, przez co nie ma możliwości, aby się pomylić przy ich zamawianiu. Są na tyle odporne i nieprzemakalne, że sprawdzają się nawet podczas ekstremalnie długich operacji. W razie potrzeby można ich użyć jako materiału zastępczego. Na przykład do rozbawienia i ośmielenia małych pacjentów.

Rękawice ochronne przydają się też podczas rutynowych czynności takie jak zajrzenie do jamy ustnej chorego lub w trakcie jego osłuchiwania. Rękawic ochronnych mogą używać nie tylko lekarze, ale i salowe oraz pielęgniarki. One też mają do czynienia z różnymi źródłami zakażeń. Im również przysługuje moralne prawo do ochrony własnego zdrowia. A ochronne rękawice im to zwyczajnie gwarantują.